Podłogi drewniane nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Okazuje się, że bazują na wysokiej wytrzymałości i ciekawym designie. Odbiorcy chętnie sięgają po takie rozwiązania, jakie posłużą im przez wiele lat. Nowoczesne podłogi z powodzeniem dopasujemy do każdego wnętrza, zachowują przytulność i design. Czym cechuje się podłoga drewniana? O czym warto wiedzieć? Jak dokonać wyboru? Co oferuje rynek?

Solidne podłogi drewniane

Podłoga tego typu może z powodzeniem wprowadzić do wnętrza sporo stylu i elegancji. To ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie, jakie zachwyca ciekawymi kolorami i naturalnością. Za podłogę zapłacimy dosyć sporo, jednak doskonałą jakość jest na wagę złota. Wbrew pozorom wybór takiej podłogi nie jest łatwym zadaniem. Musimy dokładnie zastanowić się, jakie podłogi spełnią oczekiwania domowników. Podczas zakupu nie należy kierować się jedynie wyglądem podłogi, lecz także jej parametrami technicznymi. Najważniejsza jest odporność na wgniecenia i ścieraniem, jak też na zmienne temperatury i wilgotność powietrza.

Miejsce montażu

Jeśli pragniemy korzystać z drewnianej podłogi w miejscu, które jest często użytkowane, warto wziąć pod uwagę twarde gatunki drewna. Na uznanie zasługuje dąb, jesion, grusza lub orzech. Twarde drewno spełni swoje zadania tam, gdzie mieszkają zwierzaki. W sypialni dobrać możemy bardziej miękkie drewno, typu brzoza, świerk, sosna. W przypadku dziecięcego pokoju, wybór nie jest łatwy. Z jednej strony dobrą opcją są twarde podłogi, jakie wytrzymają zabawy dzieci, a z drugiej strony miękka podłoga będzie bardziej przyjemna. Wiele zależy od oczekiwań malucha i rodziców. Drewniana podłoga jest naturalnym produktem, jaki nie będzie tak twardy jak laminat.

Ciekawe wzory i kolory

Podłogi drewniane mogą stawiać na wiele wzorów i kolorów, co wpływa na nasz komfort podczas aranżacji wnętrza. Wzory drewnianych desek mogą się między sobą różnić, gdyż jest to naturalny produkt. W celu zminimalizowania różnić, producenci stawiają na selekcje i klasy. Ważne jest to, aby drewniana podłoga pasowała do klimatu wnętrza i nie przytłaczała pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się w stylu rustykalnym, nowoczesnym, czy nawet klasycznym. Tak szeroki wybór na rynku sprawia, że każdy dobierze idealne drewniane podłogi do swojego domu. Pamiętajmy o tym, aby zachować wysoką jakość i trwałość podłogi z drewna. Dzięki drewnie wprowadzimy do wnętrza sporo przytulności i elegancji, co da domownikom dobre samopoczucie każdego dnia.