Jak każdy rodzaj podłogi inżynieryjnej, podłogi dębowe (z których ofertą zapoznasz się tutaj: https://chapelparket.pl) mają warstwy, które składają się z bardzo stabilnego rdzenia i forniru z białego dębu na górze. Podłogi dębowe charakteryzują się też dużą wodoodpornością. Inżynieryjna podłoga z drewna dębowego składa się z górnej warstwy (lameli) dębu, która jest przyklejona do rdzenia ze sklejki, aby zapewnić stabilność i wytrzymałość. Górna warstwa dębu biegnie pod kątem 90 stopni do podstawy sklejki, tworząc mocniejszą i trwalszą płytę. Warstwa ścieralna może wynosić od około 2,5 mm do 6 mm, w zależności od wybranej podłogi. Ta metoda budowy oznacza, że deski podłogowe są bardziej stabilne pod wpływem ekstremalnych warunków. Inżynieryjna podłoga dębowa może być uniesiona na podkład lub przymocowana do pozycji za pomocą elastycznego kleju. Deski podłogowe mogą być znacznie szersze i dłuższe niż lite deski dębowe, ponieważ mają konstrukcję silniejszą.

Zaprojektowana podłoga dębowa to świetna inwestycja dla każdego właściciela domu

Zaprojektowana podłoga dębowa to świetna inwestycja dla każdego właściciela domu. Oferuje charakter, urok i ponadczasowy urok, a także wszechstronność dopasowania oraz łatwość czyszczenia i konserwacji. Inżynieryjne podłogi dębowe są bardziej opłacalne niż lity dąb i zwykle można je znaleźć o około 20% taniej. Jednak po zainstalowaniu inżynieryjnej podłogi dębowej prawie niemożliwe byłoby stwierdzenie, czy była to podłoga z litego, czy inżynieryjnego drewna. Podłogi dębowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Instalacja każdego rodzaju podłogi z twardego drewna zależy od rodzaju posiadanego podłoża i rodzaju podłogi z twardego drewna, którą chcesz zainstalować. Podłogi z dębu inżynieryjnego są dostępne z systemem dopasowania zatrzaskowego lub bardziej tradycyjnym profilem dopasowania pióra i wpustu. Oba mogą być unoszące się na podkładce lub alternatywnie przymocowane bezpośrednio do podłoża za pomocą elastycznego kleju do podłóg.

Jak każdy rodzaj podłogi inżynieryjnej, podłogi dębowe mają warstwy, które składają się z bardzo stabilnego rdzenia i forniru z białego dębu na górze

Podsumowanie

Instalacja każdego rodzaju podłogi z twardego drewna zależy od rodzaju posiadanego podłoża i rodzaju podłogi z twardego drewna, którą chcesz zainstalować. Podłogi z dębu inżynieryjnego są dostępne z systemem dopasowania zatrzaskowego lub bardziej tradycyjnym profilem dopasowania pióra i wpustu. Oba mogą być unoszące się na podkładce lub alternatywnie przymocowane bezpośrednio do podłoża za pomocą elastycznego kleju do podłóg. Aby uzupełnić wybór inżynieryjnych podłóg dębowych, mamy do wyboru szeroką i zróżnicowaną gamę akcesoriów podłogowych, w tym lite profile dębowe. Pomogą one dodać wykończenie, zakrywając szczeliny w drzwiach, ukrywając szczeliny dylatacyjne wokół krawędzi pomieszczenia i ukrywając przestrzenie wokół rur. Posiadamy również pełną gamę sprzętu montażowego i instalacyjnego oraz podkładu.