Każdy, kto budował swój dom, doskonale wie, jak żmudnym procesem jest jego wykończenie. W szczególności dotyczy do podłóg. Nie da się ukryć, że ich wygląd ma bardzo istotne znaczenie. Wpływa bowiem na klimat w pomieszczeniu. Dodatkowo oczywiście wybrana podłoga musi być odpowiednio trwała i wytrzymała. Obecnie producenci parkietów drewnianych bardzo różne rozwiązania w tym zakresie. To z kolei sprawia, że wybór tego konkretnego rozwiązania nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić wybierając konkretny rodzaj podłogi i na jakiego producenta postawić.

Szeroki wybór kolorystyczny

Każdy, kto budował swój dom, doskonale wie, jak żmudnym procesem jest jego wykończenie

Planując ułożenie parkietu w swoim domu, w pierwszej kolejności często zwraca się uwagę na jego kolor. Wynika to z tego, że zwykle głównie myśli się o tym, aby podłoga przede wszystkim prezentowała się estetycznie. Obecnie wybór pod względem kolorystycznym jest naprawdę bardzo szeroki. Pozwala to na dobór takiego koloru desek podłogowych, które idealnie pasować będzie do koloru ścian czy mebli. Dzięki temu wszystko może tworzyć spójną całość. Dlatego dobry producent parkietu posiadać powinien w swoim asortymencie bardzo szeroki wybór kolorystyczny desek podłogowych. Dobrze, jeśli będzie wstanie także doradzić przy wyborze konkretnego koloru. Pozwoli to na wybór takiej kolorystyki parkietu, która na pewno pasować będzie do stylu, w jakim urządzone ma być pomieszczenie.

Szeroki wybór desek podłogowych

Planując ułożenie parkietu w swoim domu, w pierwszej kolejności często zwraca się uwagę na jego kolor

Deski podłogowe produkowane są z różnych materiałów. Jednak są takie, które cieszą się niezmienną popularnością. Mowa tu oczywiście o deskach drewnianych. Mają kilka podstawowych zalet. Po pierwsze, prezentują się niezwykle pięknie. Po drugie, są bardzo wytrzymałe. Oznacza to, że zastanawiając się nad wyborem konkretnego producenta parkietów, uwagę zwrócić trzeba na to, czy posiada on w swojej ofercie deski drewniane. Oczywiście i te podzielić można na kilka typów. Mogą być to choćby deski warstwowe czy deski z litego drewna. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jednak jeśli panuje się montaż ogrzewania podłogowego w domu, to postawić należy na drewniane deski warstwowe. Dodatkowo analizując oferty różnych producentów, sprawdzić należy, czy oferują oni deski dodatkowo i odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że ułożony parkiet służyć będzie przez długie lata. Jest to bardzo istotne, ponieważ zakup i ułożenie parkietu w domu to zwykle inwestycja na długi czas.

Odpowiednia trwałość drewna

Deski drewniane, deskom drewnianym nierówne. Dobry producent parkietu to taki, który oferuje naprawdę wytrzymały produkt. Dlatego uwagę zwrócić należy na grubość oferowanych desek. Zasada jest prosta. Im drewno jest twardsze, tym lepsza ochrona parkietu. Grubość desek to jednak nie wszystko. Niezwykle istotne jest również to, aby były one odporne na ścieranie i wgniatanie. Oznacza to, że warto postawić na ofertę takiego producenta, który w swoim asortymencie posiada deski drewniane klasy III. Jest to bardzo trwały i odporny na uszkodzenia rodzaj drewna. To tej klasy zaliczają się takie gatunki drewna jak dąb, buk, orzech oraz jesion. Złym wyborem nie będą oczywiście deski drewniane klasy II. To przede wszystkim sosna i klin. Najważniejsze są tu indywidualne potrzeby i oczekiwania oraz to, w jakim pomieszczeniu parkiet ma być ułożony. Na pewno jednak nie warto kupować desek klasy I. Takie drewno absolutnie nie nadaje się na podłogę. Znacznie lepiej jest zainwestować w lepszy produkt i cieszyć się jego jakością przez długi czas.