Podłogi drewniane to obecnie pewnego rodzaju synonim luksusu. Kiedyś w naszych domach królowały klepki drewniane, a posiadanie w salonie paneli było swojego rodzaju oznaką zamożności oraz podążania za trendami. Dzisiaj już wiemy, że panele są niepraktyczne oraz nieefektywne. Z kolei drewno jest zawsze ponadczasowe.

Drewno w sypialni, salonie oraz kuchni

Podłogi drewniane to obecnie pewnego rodzaju synonim luksusu

Obecnie dużą wagę się przywiązuje do aranżacji nowoczesnej wnętrza przy użyciu materiałów, które kojarzyć się będą z luksusem oraz ciepłem. Drewniane meble z sękami charakterystycznymi to klasa i elegancja. Drewniana podłoga w salonie jest bardzo komfortowa, tłumi doskonale kroki oraz wygląda wspaniale. Jest wręcz idealna, aby ją pokryć niewielkim oraz mięciutkim dywanikiem, który tylko podkreśli jej charakter. W sypialni drewno daje wrażenie przytulności oraz miękkości, a do tego genialnym wręcz aranżacyjnym dodatkiem. Stawia się coraz częściej na porządne podłogi z prawdziwego drewna litero także w kuchni, która to jest sercem domu, ma być nie tylko praktyczna, ale również piękna. Dzięki podłodze drewnianej taka się rzeczywiście staje.

Czy podłogi drewniane są praktyczne?

Na pewno mamy świadomość, że drewno jest naprawdę bardzo wytrzymałym materiałem, ale niestety w przypadku podłogi może być ono dosyć niepraktyczne

Na pewno mamy świadomość, że drewno jest naprawdę bardzo wytrzymałym materiałem, ale niestety w przypadku podłogi może być ono dosyć niepraktyczne. Wymagać może konserwacji cyklicznej, a także pielęgnacji starannej, gdy chcemy zachować jej wszelkie walory pierwotne. Należy po pierwsze stosować filcowe podkładki do nóg krzeseł i stołów, a także wystrzegać się szurania po takiej podłodze czymkolwiek. Pomimo bardzo głębokiej impregnacji oraz także grubej warstwy solidnego lakieru, może ona nie przetrwać na przykład traktowania codziennego pazurami kocimi.

Podczas mycia należy taką podłogę nabłyszczać preparatami, które zawierają specjalne woski, a raz na kilka dni polakierować oraz także zaimpregnować, aby zachowała swój wygląd właściwy. Drewniana podłoga może być zatem niesamowicie praktyczna, ponieważ trzyma dobrze ciepło, tłumi kroki i jest komfortowa. Musimy jednak wiedzieć, że lepiej będzie jej tak zwane newralgiczne punkty przykrywać dywanami ochronnymi, a po domu się poruszajmy lepiej w mięciutkich kapciach. Wiadomo, że bywa różnie, ale lepiej jest dbać o swoją drewnianą podłogę, aby dobrze się prezentowała przez wiele, wiele lat. Jest to spora inwestycja i chcemy z tej inwestycji być zadowolonym. Nie widzimy innej możliwości. Pamiętając o pielęgnacji oraz renowacji nie musimy się obawiać o kompletnie żadne uszkodzenia, czy też niedoskonałości.