Na rynku znaleźć można naprawdę wiele rozwiązań w zakresie podłóg drewnianych. Nie może zatem dziwić, że wielu właścicieli domów ma spory problem, jeśli chodzi o wybór tego najlepszego. Podłoga drewniana musi być bowiem zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Dobrze, jeśli będzie to również taki rodzaj drewnianej podłogi, który jest łatwy w eksploatacji i renowacji. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno podłogi warstwowe ChapelParket. Warto zatem poznać zalety tego rodzaju podłóg drewnianych.

Podłoga trójwarstwowa

Na rynku znaleźć można naprawdę wiele rozwiązań w zakresie podłóg drewnianych

Wśród drewnianych podłóg warstwowych uwagę zwraca przede wszystkim podłoga trójwarstwowa. Jest odporna na wahania temperatury i wilgoć. Jak można się domyślić po samej nazwie, podłoga ta składa się z trzech warstw. Warstwa wierzchnia wykonana jest z drewna szlachetnego i polakierowana. Warstwa środkowa to drewniana listwa, która wzmacnia znacząco elastyczność podłogi. Z kolei warstwa spodnia znakomicie usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję.

Podgrzewania podłogowe

Wybierając konkretny model podłogi trójwarstwowej, warto postawić na taki, który przystosowany jest do instalacji na ogrzewaniu podłogowym. Dobrze, jeśli podłoga trójwarstwowa dostosowana będzie zarówno do ogrzewania podłogowego elektrycznego, jak i wodnego. Takie rozwiązanie da dużo więcej możliwości. Podkreślić tu trzeba, że decydując się na taki model drewnianej podłogi trójwarstwowej, uwagę zwrócić należy na rodzaj drewna. Wynika to z tego, że gatunek drewna musi współgrać z konkretnym rodzajem ogrzewania. Najlepiej sprawdzi się tu dąb lub jesion.

Trwałość podłóg trójwarstwowych

Wybierając konkretny model podłogi trójwarstwowej, warto postawić na taki, który przystosowany jest do instalacji na ogrzewaniu podłogowym

Mówiąc o zaletach podłóg trójwarstwowych, nie można zapomnieć o ich trwałości. To ogromna zaleta tego typu podłóg drewnianych. Oczywiście pamiętać trzeba przy tym, aby o podłogę właściwie dbać. Jeśli będzie się ją odpowiednio pielęgnować, to można być pewnym, że taka podłoga posłuży przez wiele długich lat. Jak wspomniano na początku, zaletą podłogi drewnianej jest nie tylko jej funkcjonalność, ale i estetyka. Dlatego istotne jest, aby o nią właściwie dbać. Dzięki temu przez długie lata będzie ona ozdobą wnętrza, w którym została ułożona. Decydując się na montaż podłogi warstwowej, warto jednocześnie zakupić środki do jej pielęgnacji. Kurz i piasek raczej drewnu nie służą. Dlatego dobrze jest odpowiednio taką podłogę zabezpieczać. To jeszcze bardziej wydłuży jej żywotność.

Jak zatem widać, zalet podłóg warstwowych jest dość sporo. Nie może zatem dziwić, że taki typ podłogi cieszy się dużą popularnością. To idealne połączenie funkcjonalności, trwałości i estetyki.