Zadbany parkiet to podstawa każdego pięknego domu. Niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, czy mieszkanie w bloku, piękna podłoga to element, który od razu przyciąga uwagę. Aby jednak parkiet służył nam przez długie lata, musimy o niego odpowiednio dbać. Jakie zatem czynności pielęgnacyjne powinniśmy wykonywać, aby nasza podłoga była zawsze w idealnym stanie?

Pielęgnacja parkietu to przede wszystkim regularne odkurzanie i mycie. W tym celu najlepiej używać specjalnych środków piorących do podłóg drewnianych, które można kupić w sklepach ze sprzętem AGD lub w sklepach budowlanych. Środki te są delikatne i nie niszczą powierzchni podłogi. Od czasu do czasu warto także przetrzeć podłogę suchymi ręcznikami lub ściereczkami, aby usunąć z jej powierzchni kurz i drobne zabrudzenia. Jeśli chcemy, aby nasza podłoga była bardziej odporna na zabrudzenia, możemy ją także pokryć specjalnym lakierem do drewna. Lakier ten tworzy na powierzchni podłogi dodatkową warstwę ochronną, która zabezpiecza ją przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Na sam koniec warto pamiętać o tym, aby regularnie czyścić meble i inne elementy wyposażenia domu, które mogą przenosić się na podłogę i ją zabrudzać. Warto także unikać noszenia obuwia po domu – jeśli to możliwe, warto je zostawić w przedpokoju lub w innym pomieszczeniu, aby nie brudzić podłogi.

Pielęgnacja parkietu – jak dbać o podłogę?

Pielęgnacja parkietu jest bardzo ważna, ponieważ podłoga jest narażona na dużo ruchu i łatwo się brudzi. Aby długo cieszyć się pięknem i wyglądem podłogi, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Najważniejsza jest codzienna ściereczka do podłogi, która zbiera kurz i brud. Należy też regularnie myć podłogę, a także stosować specjalne środki do czyszczenia i konserwacji parkietu.

Pielęgnacja parkietu – jak długo służy podłoga?


Jak długo służy podłoga, zależy od pielęgnacji. Aby parkiet zachował się w dobrym stanie przez lata, konieczna jest regularna pielęgnacja. Parkiet należy odkurzać codziennie, a następnie czyścić raz w tygodniu specjalnym środkiem do czyszczenia podłóg. Ponadto, co jakiś czas należy przecierać podłogę wilgotną szmatką.

Pielęgnacja parkietu – jak często należy ją konserwować?

Długie i wytrzymałe, parkiety bywają ozdobą wnętrz. Podłoga z drewna to inwestycja na lata, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak często konserwować podłogę?

Wbrew pozorom, pielęgnacja parkietu nie jest trudna ani czasochłonna. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać, by podłoga służyła przez lata. Parkiet powinno się czyścić codziennie – najlepiej przecierać suchą microścieżką. W razie potrzeby można użyć mopu zwilżonego wodą.

Pielęgnacja parkietu – jakie preparaty stosować?

Pielęgnacja parkietu jest ważna, aby zachować jego ładny wygląd. Aby to zrobić, należy stosować odpowiednie preparaty. Preparaty do pielęgnacji parkietu mogą być różne i dostępne są w sklepach specjalistycznych. Wybierając preparat, należy kierować się rodzajem parkietu oraz stopniem zabrudzenia.