Poznaj wszystkie zalety parkietu

Parkiet – ChapelParket , chociaż zastępowany jest sukcesywnie innymi rozwiązaniami, to w dalszym ciągu należy do posadzek, które uważane są za najbardziej estetyczne oraz uniwersalne, a wielu z nas o pakiecie po prostu marzy. Można powiedzieć, że parkiety przeżywają swoisty renesans. Zapoznajmy się ze wszelkimi zaletami parkietów.

Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że podłogi drewniane rozpatrywać należy pod kątem funkcjonalności oraz wyglądu. W obrębie wizualnej sfery do zalet najważniejszych posadzki tego rodzaju możemy zaliczyć charakter naturalny. Może on nawiązywać zarówno do stylów klasycznych architektonicznych, jak na przykład rustykalizmu, czy też modernizmu, jak i także podkreślać nowoczesne tendencje ekologiczne. Deska lita wnosić będzie do pomieszczeń cechy skandynawskie. Kolejną zaletą jest na pewno uniwersalność. Podłoga drewniana daje nam sporo możliwości aranżacyjnych. Może służyć jako tło dla różnych wnętrzarskich tendencji. Sprawdzi się zarówno tam, gdzie ma być bardzo elegancko, jak i także tam, gdzie chcemy uzyskać industrialny oraz surowy charakter. Parkiet, czy też deski mogą być nawet wykorzystane w przestrzeniach, w których panować ma minimalizm, a ich wygląd możemy dostosować do potrzeb własnych. Musimy także wspomnieć o cieple. Deski naturalne naszemu wnętrzu nadarzą charakterystyczną atmosferę, która kojarzy się z przytulnością oraz także domowym ciepłem. Podłogi lite drewniane spotykamy często w chatach góralskich z kominkami, a także w salonach oraz sypialniach naszych domów jednorodzinnych, czy też mieszkań.

Nie możemy także zapomnieć o zaletach związanych z funkcjonalnością. Przede wszystkim jest to trwałość. Deski wykonane z drewna litego są grube, a stanowiąc całość zwartą, wykazują się świetną odpornością na złamanie, czy też obciążenie. Przewyższają znacznie w tej kwestii deski warstwowe oraz panele, których wierzchnia, drewniana warstwa może mieć tylko 3 milimetry, a przeciętna deska ma 16 do 20 milimetrów. Kolejną zaletą jest odnawialna powierzchnia. Lite drewno poddaje się doskonale renowacji, dlatego też powierzchnię dębowego parkiety, czy też posadzki wykonanej z desek łatwo można odświeżyć, aby znów wyglądała jak nowa, pozbywszy się przy tym wszystkim plam oraz rys. Na sam koniec wspomnijmy o właściwościach izolacyjnych. Deski lite z uwagi na swoją gęstość oraz grubość, nie przewodzą zbyt łatwo ciepła oraz dźwięków. W związku z powyższym zapewniają ciche oraz odseparowane odpowiednio od zimna podłoże. Powierzchnia jest także ciepła w dotyku. Podłoga drewniana cechuje się świetnymi akustycznymi właściwościami. Na pewno nie będziemy żałować decyzji, aby położyć w swoim mieszkaniu parkiet.