W dzisiejszych czasach, gdy trendy zmieniają się w zawrotnym tempie, a nowoczesne materiały zdominowały rynek budowy i wykończenia wnętrz, drewno nadal jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów. Wśród wielu jego zastosowań znajduje się również stosowanie go jako naturalnego i eleganckiego pokrycia na podłogach. Deska lita to produkt, który nigdy nie wychodzi z mody i potrafi dodać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Oto kilka powodów, dla których warto inwestować właśnie w tego typu wykończenie.

Czy warto zainwestować w drewnianą podłogę? Oto kilka powodów

Lite deski podłogowe to doskonałe połączenie estetyki z funkcjonalnością. Są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ środowiska. Co ważniejsze, ich walory dekoracyjne są niepodważalne – drewniana posadzka dodaje wnętrzu ciepła i przytulności oraz uzupełnia wiele stylizacji aranżacyjnych, zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Drewniana posadzka wprowadza do pomieszczenia swój specyficzny klimat a także stanowi swoistą wizytówkę domu lub mieszkania.

Jak dbać o swoją deskę podłogową i zachować jej piękno na wiele lat?

Wysoka jakość drewna, z jakiego wykonuje się lite deski podłogowe, gwarantuje, że służą one przez długie lata. Jednak aby długo cieszyć się ich niepowtarzalnym wyglądem, warto regularnie pielęgnować. Przede wszystkim należy zapobiec osadzaniu się pyłu i brudu poprzez systematyczne odkurzanie czy zamiatanie posadzki. W razie potrzeby można także przetrzeć ją wilgotną szmatką. Aby chronić powierzchnię przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, warto podkładać pod krzesła oraz meble specjalne odbojniki. Trzeba również unikać pozostawiania na posadzce mokrych śladów po butach bądź innych przedmiotach.

Dlaczego lite drewno to najlepszy wybór dla Twojej podłogi

Wybierając deski podłogowe, warto postawić na naturalne materiały takie jak drzewo – jest ono ekologicznym surowcem oraz oferuje szeroki wybór gatunków i kolorystyk do każdego wnętrza. Drewniane deski są także łatwe do utrzymania w czystości a jednocześnie charakteryzuje je duża odporność na zużycie. Dlatego warto wybrać lite drewno, by w pełni cieszyć się jego pięknymi i naturalnymi walorami.

Z czym łączyć drewniane podłogi, by stworzyć idealną aranżację?

Drewniana posadzka to materiał, który pasuje do każdego rodzaju stylizacji. Doskonale komponuje się z jasnymi ścianami oraz innymi naturalnymi materiałami takimi jak kamień czy wełna. W przypadku nowoczesnych pomieszczeń warto zestawić deski podłogowe z matową lub połyskującą ceramiką lub szkłem. Istotne jest również odpowiednie dobranie kolorystyki – ciemna posadzka świetnie skomponuje się z jasną zabudową meblową, natomiast jasny dębowy parkiet będzie doskonale kontrastował z ciemniejszymi dodatkami.

Odkryj różnorodność wzorów i kolorów litej deski podłogowej

Lite deski podłogowe dostępne są w wielu rodzajach drewna, a także w różnych szerokościach, grubościach oraz długościach co pozwala na dopasowanie ich do niemalże każdego projektu wnętrza. Wszystko to sprawia, że drewniana posadzka ma wiele odmian zarówno pod względem kolorystycznym jak i strukturalnym (różne faktury powierzchni).

Kosztowny czy oszczędny wybór? Porównanie drewna naturalnego i laminiowanego

Wspomniane wyżej walory drewnianej podłogi nie są jedynymi zaletami, jakie posiada ten rodzaj pokrycia. Na rynku dostępne są także panele laminowane, które z zewnątrz przypominają drewno. Mogą być one rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą uzyskać świetny efekt wizualny posadzki ale nie dysponują wystarczającym budżetem na prawdziwe deski podłogowe, jak również dla tych którzy szukają prostszego w utrzymaniu rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że mimo estetycznego wyglądu, ich struktura i jakość nie dorównuje takiej samej powierzchni wykonanej z prawdziwego drewna. Panujące modne trendy oraz wysoka jakość naturalnych materiałów przemawiają więc za inwestycją w lite drewno na podłodze – warto postawić na produkt o duszy i charakterze drzewa.